Nezaradené

Ako používať 3D tlačené vykrajovátka?

Vianočné formičky a vykrajovačky

3D tlač má schopnosť vytvárať vykrajovačky všetkých možných a nemožných tvarov, od realistických dinosaurov až po rozmanité zvieratá a komplexné moravské krajinné motívy. S našimi skúsenosťami z častého tlačenia vykrajovačiek prichádzame s niekoľkými užitočnými tipmi, ktoré ti pomôžu dosiahnuť dokonalé výsledky. Aj keď môžu deformované sušienky pôsobiť originálne, nie vždy je tento efekt žiaduci, najmä ak máš na vlastné použitie vyrobený vykrajovač. Takže, dáme sa do toho.

Zloženie vykrajovača

Naše vykrajovačky vyrábame v malom sériovom množstve 3D tlačiarni z certifikovaného materiálu PLA. PLA má prírodný základ (kukuričný škrob), čo znamená, že vykrajovače neobľubujú vysoké teploty a agresívne chemikálie. V praxi to znamená, že umývanie v umývačke riadu nie je vhodné. Náš tip: Pred umytím nechaj vykrajovač chvíľu odmočiť a potom ho opláchni vo vlažnej vode. Ak zostanú malé kúsky cesta na ťažko dostupných miestach, použi kefku s dlhšími štetinkami.

Tipy a triky pre ľahšiu prácu

Nech už budeš používať recept od starkej alebo sa inšpiruješ strýkom Googlem, tieto tipy ti pomôžu pri práci s vykrajovačmi:

  1. Hotové cesto ulož do chladničky na 2 až 3 hodiny.
  2. Nechaj cesto odpočívať na vzduchu 20 až 30 minút pred váľaním.
  3. Rozvaľuj cesto na rovnomernú hrúbku 3-4 mm.
  4. Pred každým vytlačením ponorte vykrajovač do múky, čo uľahčuje krájanie.
  5. Pri komplikovaných tvaroch jemne vyťukávaj cesto z vykrajovača na pracovnej doske.

S týmito tipmi by ste mali byť schopný dosiahnuť dokonalé vykrajované tvary bez zbytočného stresu. Nech všetky tvoje kulinárske dobrodružstvá s vykrajovačmi sú plné radosti a úspechov!